Luni, 27 mai 2024, pe stadionul Progresul din Corabia, a fost organizat evenimentul sportiv „Crosul pentru viață” ajuns la ediția a II-a. Comptiția s-a ținut în memoria profesorului de sport Genel Velica. Organizatori ai evenimentului au fost Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” și Primăria Corabia, Direcția Județeană de Sport și Inspectoratul Școlar Olt, familia regretatului Genel Velica precum si toți profesorii de sport din oraș.
Citește mai multe pe: https://ziaruldeolt.ro/2024/05/28/crosul-pentru-viata-editia-a-ii-a-eveniment-desfasurat-la-corabia-in-memoria-profesorului-de-sport-genel-velica/