Duminică noapte, 2 iunie 2024, în jurul orei 00:50, polițiștii au oprit pentru control, pe strada Nicolae Titulescu, din Drăgănești-Olt, un autoturism condus de un tânăr de 20 de ani, din comuna Dăneasa. Întrucât conducătorul auto emana halenă alcoolică, polițiștii au procedat la testarea acestuia cu aparatul etilotest, care a indicat o valoare de 1,01 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Azi-noapte, 3 iunie 2024, în jurul orei 00:15, polițiștii au oprit pentru control,…
Citește mai multe pe: https://ziaruldeolt.ro/2024/06/03/doi-tineri-unul-baut-celalalt-fara-permis-prinsi-la-volan-de-catre-politistii-olteni/