Făină integrală de calitate, produsă de o moară cu pietre ecologice, este reușita fermierilor care fac parte din Cooperativa Agricolă ”Biruința Olteniei”. Aceștia vor să intre pe piață cât mai rapid cu o făină sănătoasă, cu zero reziduuri de pesticide, care să poată fi consumată de toate categoriile de persoane, chiar și cele care au probleme cu indicele glicemic.
Înființată în 2018, Cooperativa Biruința Olteniei din comuna Dobrun, județul Olt, are cinci…
Citește mai multe pe: https://gazetaoltului.ro/social/micii-fermieri-din-olt-si-au-facut-o-moara-cu-pietre-ce-produce-faina-integrala-de-grau-si-secara/