În așteptarea clarificării situației jucătorilor de la prima echipă, UTA s-a impus ieri (2-1) într-un meci de verificare disputat cu juniorii la Pecica.
Seniorii de la UTA nu s-au alăturat lotului la reunirea programată la 5 iunie. Cu ei se poartă tratative de prelungire a contractelor, iar cei care nu se află la scadența angajamentelor cu clubul așteaptă lămurirea situației financiare. Negocierile se poartă direct cu antrenorul Mircea Rednic și președintele Alexandru Meszar.
Citește mai multe pe: https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/probleme-mari-uta-boicotat-amical-745060.html